logo darmowa dostawa

Męskie buty Vans

Showing 1 - 20 of 38 items

Męskie buty Vans - nie tylko na deskę

Vans to jedna z najbardziej lubianych marek obuwniczych nastolatków i młodych po dwudziestce. Co jednak ciekawe, Vans nie należy do marek młodych - firma została założona jeszcze w roku 1966. I chociaż w pewnym momencie Vans zaczęło się promować jako producent butów dla skateboardzistów, początkowo buty firmy były przeznaczone dla zwyczajnych dwudziestoparolatków.

Jak głosi oficjalna historia firmy, pierwszego dnia sprzedaży buty nabyło dwanaście osób. Choć wydaje się to mało, sami założyciele nie byli przygotowani na taki sukces - zdążyli wyprodukować tylko modele pokazowe, przez co pierwsi kupujący musieli wrócić do sklepu po paru godzinach, by odebrać dopiero uszyte naprędce w manufakturze buty.

Moda na klasyk

Męskie buty Vans dostępne są w ogromie wariantów i stylów. Jednym z najpopularniejszych jest niewątpliwie Vans Authentic - pierwszy model zaprojektowany przez firmę, ten sam, który nabyło pierwszych dwunastu kupców. Vans Authentic wydawane są co roku w niezliczonych wariantach kolorystycznych, od modeli czarno-białych (najbardziej kultowych), po te o wiele bardziej nietypowe, wyróżniające się w tłumie.

Poza Vans Authentic, sporą popularnością cieszą się również Vans Old Skool. Wyróżnia je charakterystyczny pasek na boku buta, nawiązujący do loga firmy. Pasek ten znajdziemy także na modelu Vans Sk8-Hi - tenisówkach za kostkę, preferowanych przez część użytkowników ponad klasyczne, niskie warianty.

Metoda na spóźnienia

Ciekawym wariantem butów Vans jest także model Vans Slip-On. Nie posiada on sznurowadeł - zakłada się go po prostu wsuwając stopę do buta. Model ten to również jeden z klasyków firmy, w ostatnich latach przeżywający swoisty renesans. Dzięki mniej sportowemu wyglądowi, męskie buty Vans Slip-On bywają łączone z marynarkami czy nawet letnimi garniturami. Wygodny sposób zakładania Slip-Onów jest jednak zdecydowanie ich największym atutem, docenianym przez wiernych fanów marki.

Wszystkie powyższe modele można zakupić w atrakcyjnych cenach w sklepie Street Sport.