logo darmowa dostawa

Męskie buty Reebok

Showing 1 - 18 of 18 items

Długoletnia legenda - buty męskie Reebok

Historia marki Reebok jest skomplikowana jak mało która. Jej korzenie sięgają aż 1895 roku. Wtedy jednak o żadnym Reeboku nie było jeszcze mowy - firma, z którą dziś łączy się te markę, nosiła początkowo nazwę założyciela, J.W. Fostera, by później, po dołączeniu do biznesu synów, przemianować się na J.W. Foster and Sons.

Już wtedy firmę cechowało dążenie do rewolucyjności i odkrywania nowych technologii. J.W. Foster and Sons było jednym z ojców tzw. „korków”, czyli butów początkowo łączonych raczej z bieganiem, dziś zaś z piłką nożną.

Sama firma Reebok powstała w roku 1958, a jej nazwa również związana jest z bieganiem. Założyło ją dwóch wnuków J.W. Fostera, Joe i Jeff. Ten pierwszy znalazł słowo rhebok w południowoafrykańskim słowniku, który wygrał w zawodach biegowych. Sam rhebok to rodzaj antylopy, typowej dla tego regionu Afryki.

Klasycznie, na sportowo

Firma Reebok dobrze wie jak ważna jest jej historia. Nic dziwnego więc, że najpopularniejszy model butów tej firmy nosi nazwę Classic. Choć najsłynniejszy wariant tego obuwia zrobiony jest ze skóry i pokryty jest w całości białą farbą, Reebok Classic pojawiają się także w innych wersjach - tworzonych z innych materiałów (np. zamszu) oraz okraszonych innymi kolorami. Wiele z nich dostępnych jest już teraz w sklepie Street Sport.

Inny popularny klasyk to Reebok Club C (ta ostatnia litera pochodzi od słowa Champion, czyli „zwycięzca”). Pomimo tego, że promowano je jako buty tenisowe, szybko zaczęły zdobywać popularność poza światem sportu. Po dziś swoją popularność Reebok Club C zawdzięczają lekkości tego modelu oraz jego przyjemnej dla oka prostocie. W ostatnich latach swoje wersje modelu zaprojektowało kilka znanych marek i gwiazd, w tym światowej sławy amerykańskiej raper Kendrick Lamar.

Pompuj z Reebokiem

Bodaj najbardziej oryginalnymi butami Reeboka są jednak te wyposażone w technologię Pump. Obuwie z tej serii wygląda zwykle mocno futurystycznie, jednak jego najistotniejszą cechą jest to, iż nie trzeba go… wiązać! Zamiast sznurować buty za każdym razem, przystosowujemy je do naszej stopy za pomocą specjalnego przycisku, który „pompuje” obuwie.