logo darmowa dostawa

Męskie buty Adidas

Showing 1 - 20 of 208 items

Klasyka i nowoczesność - buty męskie Adidas

Kultowe trzy paski Adidas zna każdy - codziennie mijamy na ulicach osoby z tym kultowym elementem na spodniach, bluzach czy kurtkach. Wszystko zaczęło się jednak od butów, głównego produktu firmy Adidas.
Trzy paski z loga i produktów firmy nawiązują do trzech skórzanych pasków wzmacniających konstrukcję pierwszych serii obuwia niemieckiej marki. Dziś paski takie nie są już potrzebne, zdążyły jednak one stać się tak ważnym symbolem marki, że wciąż pozostają istotnym elementem produktów Adidas.

Moda na klasyk

W ostatnich latach obserwujemy modowy boom na klasyki Adidasa sprzed lat. Modele, które wcześniej byłe kojarzone jako symbol obuwia sportowego XX wieku, teraz stają się także ikoną czasów nam współczesnych. Renesans zaliczyły między innymi takie modele jak:

- Adidas Stan Smith - Zaczęło się od butów tenisowych; Stan Smith to jedna z największych legend tego sportu. Tenisista zakończył swoją karierę w roku 1985, ale buty sygnowane jego nazwiskiem pozostały popularne. W ostatnich latach Adidas odświeżyło model, oddając go w ręce wielu rożnych projektantów. Dzięki temu Adidas Stan Smith to dziś rodzina różnokolorowych butów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.
- Adidas Superstar - Pierwsze Superstary wylądowały na półkach sklepowych w roku 1969. Od tamtego czasu utrzymywały swoją popularność, a Adidas wypuszczało zarówno klasyczne wersje modelu, jak i unowocześnione edycje, wykorzystujące między innymi nowe technologie obuwnicze. Najpopularniejsze, najchętniej kupowane Superstary, to jednak te klasyczne: białe, skórzane, z trzema czarnymi paskami po bokach.

Oba modele, Adidas Stan Smith i Adidas Superstar, dostępne są w sklepie Street Sport.

Powiew nowoczesności

Pomimo nieustannie dobrze sprzedających się klasyków, Adidas nie spoczywa na laurach i nieustannie stara się wprowadzić unowocześnienia do swoich butów sportowych. W ostatnich latach, niemiecka marka wprowadziła na rynek takie technologie jak:

- Adidas Boost / Adidas Ultraboost - Rewolucja na rynku butów biegowych. Dzięki specjalnej technologii zaprojektowanej we współpracy z naukowcami z firmy BASF, sprężysta podeszwa Adidas Boost ma w założeniach dodać biegaczowi małego „boostu”, czyli przyspieszenia, po każdym odbiciu się od ziemi.
- Adidas Primeknit - Niezwykle przewiewna i elastyczna siateczka, z której tworzona jest baza buta. Pomimo swojej lekkości, buty wyposażone Adidas Primeknit są trudne do zadarcia i sprawują się dobrze w wielu rożnych warunkach.