logo darmowa dostawa

Damskie buty Reebok

Showing 1 - 19 of 19 items

Sportowy klasyk, czyli buty damskie Reebok

Firma Reebok swoją nazwę bierze od antylopy afrykańskiej, w języku afrikaans (używanym w RPA) nazywanej rhebok. Dlaczego padło właśnie na antylopę? Bo buty damskie Reebok miały od początku cechować się gracją oraz oddawać poczucie szybkości tego niezwykłego zwierzęcia.

Swoją wyjątkową innowacyjność Reebok pokazał chociaż w roku 1982. Wtedy to firma wydała pierwszy w historii but przeznaczony stricte dla kobiet-atletek, Reebok Freestyle. Model promowała Gin Miller, znana i lubiana trenerka fitness, do której wideo wciąż ćwiczy wiele osób.

Sam but Reebok Freestyle po dziś pozostaje jednym z najciekawszych i najlepiej sprzedających się projektów amerykańskiej marki. Obecnie często oznaczany jest skrótową nazwą Reebok F/S. Zakupić go można w sklepie Street Sport.

Postaw na Classic

Zdecydowanie najbardziej topowym modelem amerykańskiej firmy są jednak buty Reebok Classic. To jeden z tych wyjątkowych produktów pośród obuwia sportowego, który doczekał się nawet własnej, całkiem obszernej strony na Wikipedii.

Buty Reebok Classic Leather rozpoczęły swoją wieloletnią passę nieustannych sukcesów w roku 1983. Wydane początkowo jako buty dla biegaczy, szybko stały się jednym z ulubionych produktów zwykłych ludzi, w szczególności dzięki swojemu wyjątkowo prostemu projektowi, jakże innemu od innych butów biegowych.

Reebok Classic przeżywają zresztą okres drugiej młodości od kilku ostatnich lat. Wszystko dzięki kolaboracjom ze znanymi muzykami, takimi jak raper Kendrick Lamar, którzy zaprojektowali swoje własne edycje buta. Cieszy też coraz większy rodzaj materiałów, z jakich tworzy się Rebook Classic. Dziś to już niekoniecznie tylko skóra, ale także zamsz czy nylon.

Powiew świeżości

Ale Reebok stawia także na inne klasyki. Wśród nich jest między innymi model Reebok GL 6000, dawniej - podobnie jak Classic - uznawany za but biegowy, dziś zaś promowany raczej jako produkt lifestyle’owy. Wyróżnia go technologia pozwalająca na utrzymanie stopy stabilną podczas ruchu, dzięki czemu trudniej o kontuzję.