logo darmowa dostawa

Damskie buty Nike

Showing 1 - 20 of 109 items

Modne damskie buty Nike

„Swoosh” (lub „łyżwa” jak mawia się w Polsce) firmy NIke to jedno z najsłynniejszych logo na świecie. Wymienia się je jednym tchem obok tak kultowych znaków graficznych jak nadgryzione jabłko Apple czy jasnożółte M sieci McDonald’s.

„Łyżwa” zaprojektowana została we wczesnych latach działalności firmy Nike, założonej jeszcze w roku 1964 (wówczas jako Blue Ribbon Sports). Za „swooshem” stała Carolyn Davidson, wówczas jeszcze studentka. Choć logo jest proste, stoi za nim koncept ważny dla firmy aż po dziś - idea szybkości i płynnego poruszania się po świecie.

Na spacer, na randkę, na imprezę

Popularność butów sportowych Nike wśród kobiet rośnie. Dziś obuwie tej marki noszą nie tylko nastolatki, ale i osoby starsze, znane dziennikarki czy gwiazdy ekranu. Pomimo tego, buty damskie Nike po dziś utrzymują swój wyjątkowo młodzieńczy charakter, dodając luzu i widocznej wygody do każdej stylizacji.

Wiele modeli butów damskich Nike, jak na przykład kultowe Nike Air Max czy Nike Air Force, popularnych jest od lat. Amerykańska firma nie spoczywa jednak na laurach, regularnie dodając nowe modele do swojej kolekcji.

Wśród najbardziej oryginalnych hitów ostatnich kilku lat, znajdziemy między innymi Nike Rushe One (wcześniej znane pod nazwą Nike Roshe Run), charakteryzujące się wyjątkowo wysoką podeszwą z tyłu buta, czy Nike Huarache - futurystyczny but, wydany po raz pierwszy jeszcze w latach 90. XX wieku, po roku 2010 przeżywający jednak drugą młodość. Oba modele dostępne są w sprzedaży w sklepie Street Sport.

Do porannego joggingu

Nike ma również spory udział w ogromnym boomie na bieganie jaki ma miejsce od kilku ostatnich lat. W katalogu firmy wyróżniają się między innymi buty z serii Nike Free, które nie tylko świetnie sprawdzają się podczas porannego joggingu, ale też świetnie wyglądają na nodze, sprawdzając się również jako but do noszenia na codzień. Nowatorskie technologie zastosowane w obuwiu Nike zapewniają niezwykłą lekkość i przewiewność.

Inne damskie buty Nike: Cortez / Air Max 90