logo darmowa dostawa

Męskie buty Adidas ZX Flux

Showing 1 - 10 of 10 items

Kultowe buty biegowe w nowej odsłonie dla mężczyzny - ZX Flux!

Adidas ZX Flux są inspirowane kultowymi butami biegowymi z lat 80'. W tych modelach zastosowano bardzo innowacyjną i charakterystyczną dla marki Adidas podeszwę ZX 8000, która sprawia, że modele z tej serii są tak komfortowe. Przede wszystkim podeszwa ta amortyzuje wszystkie wstrząsy, które pojawiają się zwłaszcza przy wyskokach. Jest wyjątkowo elastyczna i miękka. Dzięki zastosowaniu specjalnej pianki dostosowuje się do kształtu stopy pod wpływem nacisku. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, ponieważ stopa nadal jest chroniona przed twardym i nierównym podłożem, a jednocześnie nie odkształca się od zbyt długiego użytkowania, a to przekłada się na jej znacznie dłuższą żywotność. Kiedy nie występuje nacisk wraca po prostu do poprzedniej formy.

Dodatkowo całość butów jest wykonana z elastycznego materiału tekstylnego, który jest tak przewiewny jak skarpetka. Daje to świetną wentylację i poczucie komfortu. Zapiętek jest formowany, przez co idealnie podtrzymuje piętę i zmniejsza ryzyko otarć. Lekko skierowany ku górze czubek pozwala na łatwiejsze bieganie lub chodzenie. Tak wyprofilowana podeszwa buta ZX Flux ma na celu oddać jak najbardziej fizjologię naszego chodu. Podeszwa zewnętrzna ma wgłębienia, przez co daje idealną przyczepność, nawet podczas deszczu.

Wspierający śródstopie TORSION® SYSTEM ZX Flux

Buty wyposażone są również we wspierający śródstopie TORSION® SYSTEM. Wspomaga on amortyzację w trakcie biegu. Cały nacisk na podeszwę jest tłumiony, przez co w trakcie skoków i biegów „odbijamy się” od niej i nie wyczuwamy siły nacisku. To idealny wybór dla osób trenujących crossfit albo biegających na długie dystanse. Będą również odpowiednie na zajęciach aerobowych, gdzie jest wiele wyskoków i biegu. Dostępne są w dwóch bardzo eleganckich kolorach – białym z niebieskimi i czarnymi detalami przy zapiętku oraz szarym z pomarańczowymi detalami na podeszwie oraz przy sznurowadłach.