logo darmowa dostawa

Buty męskie Adidas NMD

Showing 1 - 18 of 18 items

Nowoczesne rozwiązania w butach NMD idealnych dla biegaczy

Mimo swojego bardzo nowoczesnego wyglądu Adidas NMD mają za sobą już długą historię. Zawsze były butami sportowymi dla biegaczy, jednak nowe modele sprawiły, że są one znacznie wytrzymalsze i bardziej komfortowe od swoich poprzedników. Przede wszystkim charakteryzuje je niezwykła lekkość oraz nowoczesna budowa, jeszcze lepiej dostosowana do długich biegów. To idealne rozwiązanie dla zawodowych biegaczy. W tych modelach można znaleźć technologię Boost – mocno amortyzującą i wyjątkowo elastyczną podeszwę, która przy tym jest ultralekka. Materiał, z którego jest wykonana to pianka dostosowująca się sama do naszej stopy oraz poddająca się każdemu naciskowi.

Ma przy tym bardzo fizjologiczną, wygiętą ku górze cholewkę oraz wzmocnioną, grubszą część przy pięcie, by lepiej amortyzować wstrząsy przy biegu. Zapiętek jest znacznie wyższy niż w standardowych butach do biegania, ponieważ dzięki niemu znacznie lepiej się je wkłada, a przede wszystkim można wyczuć mocniejsze trzymanie pięty, co zmniejsza do minimum ryzyko obtarć.

Cholewka Primeknit - idealna dla faceta

Jeśli mowa już o obtarciach, to w tym modelu butów nie ma o nich mowy, a to dzięki bezszwowej i bardzo elastycznej cholewce Primeknit. Dostosowuje się idealnie do naszej stopy, oraz dzięki zastosowaniu w niej lekkiego, perforowanego materiału tekstylnego, jest ona bardzo przewiewna i prawie niewyczuwalna. Niektóre modele Adidas NMD w ogóle zrezygnowały ze sznurowania, co daje nam pełną swobodę ruchu oraz świetne dopasowanie. Mimo użycia dużej ilości siateczkowego materiału, buty są praktycznie nieprzemakalne. Zastosowano w nich bowiem powłokę Gore-tex, tę samą jaką stosuje się w butach trekkingowych. Nie tylko ułatwia ona czyszczenie cholewki, ale przede wszystkim daje nieprzemakalność. Modele dostępne są w różnych, unikalnych odcieniach, także w bardzo klasycznych czarnych i białych wersjach, z białym podeszwami.