logo darmowa dostawa

Nike Janoski

Showing 1 - 13 of 13 items

Idealne buty dla skateboardzistów

Buty sportowe Nike Janoski, stworzone we współpracy ze znanym na całym świecie skateboardzistą Stefanie Janowskim. To niezawodne buty nie tylko dla skatów, ale również dla wszystkich kochających lekkie, sportowe buty na co dzień. Modele z tej kolekcji są skonstruowane do jazdy na deskorolce, ponieważ zastosowano w nich niski zapiętek, który pozwala na wykonywanie coraz lepszych trików. W tych modelach najważniejsza jest dynamika oraz idealna amortyzacja – kluczowa podczas jazdy na deskorolce. W wersji Max tych butów o nasz komfort oraz bezpieczeństwo dba specjalna wkładka Air Sole, która została wstawiona przy pięcie, czyli w miejscu gdzie występuje najwięcej wstrząsów. Nie tylko je amortyzuje, ale również sprawia, że podeszwa świetnie dopasowuje się do stopy.

Air Sole wypełnia się powietrzem w momencie braku nacisku. Kiedy ten nacisk występuje, powietrze znajdujące się we wkładce zmniejsza wstrząsy. Podeszwa zewnętrzna z kolei wykonana jest z bardzo elastycznej i wytrzymałej pianki oraz gumy odpornej na ścieranie. Z przodu buta z kolei występuje bardzo dużo rowków, które odpowiadają za elastyczność podeszwy oraz za idealną przyczepność. Miękka oraz równie elastyczna cholewka tekstylna dopasowuje się do naszej stopy oraz sprawia, że zmniejsza się znacznie ryzyko obtarć w tym miejscu.

Nowoczesny design i przemyślane rozwiązania

Design butów Nike Janoski jest bardzo przemyślany i nowoczesny. Zastosowano w nich takie rozwiązania dla deskorolkarzy, jak np. antypoślizgowa podeszwa, czy ścięte czubki butów, by łatwiej było wykonywać ewolucje. Podczas jazdy na desce bardzo ważna jest amortyzacja, ale również wyczucie gruntu, dlatego wykorzystana w tym modelu poduszka Air Max jest znacznie cieńsza i rozłożona na większej powierzchni podeszwy w porównaniu do poduszek w Nike Air Max. Niski zapiętek daje pełną swobodę ruchu, a bardzo młodzieżowy design jeszcze bardziej zachęca do zakupu.