logo darmowa dostawa

Nike Air Max 90

Showing 1 - 20 of 54 items

Klasyka w nowoczesnej odsłonie

Nike Air Max w latach 90' podbił serca wielu osób na całym świecie, a zwłaszcza wszystkich fanów streetwear'u. Ich desing, połączenie kolorów i bardzo gruba podeszwa był powiewem świeżości i nowoczesności, który szybko znalazł odbiorców i naśladowców. Dziś prezentuje się w nowej odsłonie, ale w podobnej stylistyce. To prawdziwa gratka dla fanów retro stylu. W nowych Air Max zastosowano podeszwę wykonaną z pianki Phylon, która idealnie amortyzuje każdy wstrząs. Dodatkowo znacznie ulepszono poduszkę gazową w wewnętrznej podeszwie, co daje lepszy komfort biegania, ale również bardzo dobre dopasowanie się do stopy. Wkładka Air Sole ma za zadanie dawać również stabilizację podczas ruchu oraz zmniejszać wstrząsy.

W miejscu pięty podeszwa jest znacznie podwyższona, co odpowiada naszej anatomii. Lekko zadarty czubek butów ułatwia bieganie. Jest on również dodatkowo wzmocniony gumą. Podeszwa zewnętrzna z kolei wykonana jest z gumy wulkanizowanej i posiada specjalne wgłębienia, pozwalające na polepszenie przyczepności, nawet na śliskiej nawierzchni. Świetny wybór dla tych, którzy lubią bieganie w terenie, nawet podczas deszczu. Idealna wentylacja w środkowej części butów pozwala na wysiłek fizyczny nawet w środku upalnego lata, bez obawy o przegrzanie się stopy. Wszystkie rozwiązania świetnie sprawdzają się również podczas codziennego użytkowania.

Formowany zapiętek i zaokrąglony czubek

W tych modelach dodano również formowany zapiętek dla lepszej stabilności oraz zmniejszenia ryzyka obtarć oraz wygodny szeroki i lekko zaokrąglony czubek, który nawiązuje również do lat 90;. Szeroka cholewka w połączeniu z nieco wyższym zapiętkiem daje gwarancję dopasowania się do stopy oraz łatwiejszego wkładania. Nike Air Max 90 to idealne buty nie tylko do biegania. Mogą być świetnym dodatkiem do wielu stylizacji, zwłaszcza dla fanów mody miejskiej i luźnego stylu. To wygoda i styl w każdym calu.