logo darmowa dostawa

Nike Air Max 97

Showing 1 - 20 of 39 items

Retro styl w nowoczesnym wydaniu

Nike Air Max 97 to idealna propozycja dla wszystkich osób, które pragną mieć wygodne buty sportowe, ale jednocześnie stylowo wyglądać. Swoim designem nawiązują one do modeli z 1997 roku, ale mają znacznie bardziej nowoczesne rozwiązania. Przede wszystkim zastosowano w nich wkładkę gazową Air Sole, umieszczoną w wewnętrznej części podeszwy. Dopasowuje się ona do stopy, a dzięki umieszczeniu w niej gazu, łatwo wraca do poprzedniej formy. Dodatkowo wkładka świetnie dopasowuje się do stopy oraz jest trwała, dzięki formowaniu termicznemu.

Cholewka ma nowoczesny i dynamiczny kształt, a paski w kształcie fal mają swoje nie tylko estetyczne zastosowanie – mają one również za zadanie lepiej dopasować buty do stopy oraz stabilizować ruch. W podeszwie zewnętrznej z kolei zastosowano gumę wulkanizowaną, która chroni nas przed wstrząsami, ale także znacznie poprawia przyczepność, nawet na śliskiej i mokrej nawierzchni. Lekko zadarty czubek znacznie ułatwia nam bieg, czy chodzenie, a cholewka świetnie dopasowuje się do stopy. Dodatkowo umieszczono na całej długości butów kanaliki wentylacyjne, zwiększające komfort użytkowania. Szeroka i bezszwowa cholewka także zapewnia nam komfort oraz najlepsze możliwe dopasowanie do stopy. Dzięki niej również znacznie prościej jest nam wkładać i zdejmować buty.

Nowoczesny design i futurystyczne kolory

Nike Air Max 97 ma bardzo nowoczesny design, mimo nawiązania do dawnych modeli z roku 1997. Dzięki nowoczesnym kolorom, idealnej kompozycji barw oraz odblaskowym elementom na cholewce, buty te są wyjątkowo eleganckie, ale również mają futurystyczny wygląd. Na pewno dopełnią w ciekawy sposób każdą stylizację, nie tylko tę sportową. Nike Air Max 97 dostępne jest również w wersji Ocean z bardzo nowoczesnymi zestawieniami kolorystycznymi. Znajdziemy modele w czerni z neonowymi, różowymi paskami w kształcie fal, a także w odcieniu złotym.